گفتنی ها

گفتنی ها را باید گفت

گفتنی ها را باید گفت

گفتنی ها

امر کن بی خانمانت می شویم
راز بگشا محرمانت می شویم
تو سلیمان جهانی رهبرم
هدهد نامه رسان ات می شویم

طبقه بندی موضوعی
پربیننده ترین مطالب

بهشت زورکی یا جهنم زورکی، مسئله این است

جمعه, ۴ تیر ۱۳۹۵، ۰۸:۳۰ ق.ظ

پرده ی اول:

روز اول ماه رمضان بود که برای انجام کاری بیرون رفتم، مکالمه دو خانم به ظاهر متشخص رو شنیدم که به ممنوعیت خوردن و آشامیدن در ماه مبارک رمضان اعتراض داشتند، یکیشان یک جمله ی خیلی معروفی گفت که قبلا از زبان یکی از شخصیت های سیاسی کشورمان (یه وقت خدایی نکرده فکر نکنید منظورم رییس جمهور روحانی هست آ) هم شنیده بودم: جمله ی معروف: «زورکی که نمی شود مردم را به بهشت بفرستیم»!!! وقتی کسی تصمیم گرفته است به زور به بهشت نرود معنی اش این است که تصمیم گرفته است با پای خودش برود به جهنم. خب به جهنم!

پرده دوم:

سوره ی مبارکه مریم آیه 86: وَنَسُوقُ الْمُجْرِمِینَ إِلَى جَهَنَّمَ وِرْدًا - و مجرمان را (همچون شتران تشنه کامی که به سوی آبگاه میروند) به جهنم می رانیم.

اینکه مجرمین به سوی جهنم رانده می شوند نشان دهنده ی این است که نه تنها ازینکه به جهنم می روند خوشحال نیستند و با اراده و اختیار خودشان به جهنم نمی روند بلکه تلاش و خواهش شان این است که به جهنم نروند ولی رانده می شوند. از اینجا و آیه های بسیاری دیگر در قرآن کریم که مبین مکالمه ی دوزخیان با دیگران است می توان نتیجه گرفت که جمله «زورکی که نمی شود مردم را به بهشت بفرستیم» جمله ی لغو و بیهوده ای است. چون جهنمیان از اینکه در دنیا به انذار کسانی که سعی در راهنمایی شان داشته اند توجه نکرده اند، همچنین از اینکه به وسوسه ی شیاطین توجه کرده و گمراه شده اند پشیمان هستند. در این خصوص مراجعه بفرمائید به آیه های نورانی 27 الی 32 سوره ی مبارکه صافات و بسیاری دیگر.

بیایید بعضی وقتها زورکی به بهشت برویم. به نظر من بهتر از این است که بعدا ما را به زور به جهنم برانند.

۹۵/۰۴/۰۴ موافقین ۰ مخالفین ۰
فاطمه فضیلت پور

بهشت

بهشت زورکی

جهنم